Повідомлення
Житомир
Микола Присяжнюк у Житомирі: Земельна реформа повинна бути максимально народною
10 апреля 2012, 21:18
Українська земля приваблива для інвесторів, і дуже важливо сьогодні – не обезземелити наших селян, власників паїв, – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час робочої наради в Житомирі. Участь у заході взяв в.о. начальника Головного управління Держкомзему у Житомирській області Юрій Кулачок.

У ході наради Міністр торкнувся питання проведення земельної реформи, затягування якої поглиблює деградацію українського села.
- Президент України поставив чітке завдання довести до логічного завершення реформу, але за більшої підтримки суспільства, - підкреслив Микола Присяжнюк. - Тільки спільними зусиллями можна прийняти закон про ринок земель по-справжньому народний, який відповідатиме інтересам держави, дрібного і середнього бізнесу, інтересам усіх суб’єктів земельних відносин.

Поки що в суспільстві відмічаються соціальне напруження і деяке побоювання, зазначив Міністр. Одна з причин – неефективна приватизація промисловості, про що люди пам’ятають.

Микола Присяжнюк акцентував увагу на одноосібниках. Власників присадибних ділянок, площа яких становить близько 3 млн га, наразі потрібно заохочувати до створення сімейних ферм, організувати мережу логістичної заготівлі. Також потребують уваги держави середні товаровиробники та фермери. І, нарешті, слід пам’ятати про розвинені великотоварні сільськогосподарські підприємства, які забезпечують експортний потенціал країни.

Житомирянка.інфо