Повідомлення
Житомир
Німеччина впроваджуватиме технології науковців Житомирського університету
05 марта 2013, 15:36
ФР Німеччина впроваджуватиме технології науковців ЖДУ імені Івана Франка – такі результати зустрічі ректора ЖДУ імені Івана Франка з Першим Секретарем Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Днями Житомирський державний університет імені Івана Франка відвідав Перший Секретар Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Дірк Лехельт.

Як повідомляє прес-центр університету, під час зустрічі ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух розповів Першому Секретарю Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Дірку Лехельту про структуру університету, досягнення в галузі освіти і науки, діяльність ВНЗ в рамках «Угоди про консорціум із Варшавським університетом» і консорціуму університетів «Великої Волині», про науково-виробничий комплекс університету і заводу «Електровимірювач», навчально-науково-виробничий комплекс «Полісся», до якого входить 21 навчальний заклад Житомирської області, що становить близько 25 тис. осіб. Також Петро Саух поділився з Дірком Лехельтом основними досягненнями науковців університету щодо біохімічної очистки води, розробок приладів, досягнень у галузі ІТ-технологій. Зокрема ректор зазначив, що біотехнологіями ЖДУ вже зацікавились у Брюсселі.

Варто зауважити, що особливий інтерес у Першого Секретаря Посольства ФР Німеччина в Україні Дірка Лехельта викликали розробки науковців лабораторії екосистемології ЖДУ імені Івана Франка і можливості їх впровадження в Німеччині. Також Перший Секретар Посольства ФР Німеччина цікавився викладанням предметів іноземною мовою в уніеврситеті. На що ректор відповів: «В університеті існує програма «Мовні стратегії», яка передбачає до 2018 року оволодіння студентами однією-двома іноземними мовами та перевід трьох факультетів університету на двомовне навчання».

Проявив неабияку увагу Секретар і до спеціалістів з інформатики, яких готує університет. У ході перемовин Дірк Лехельт підкреслив, що зацікавлений у співробітництві не лише у сфері освіти та культури, а й впровадження наукових розробок дослідників ЖДУ імені Івана Франка.

Відтак, наступним етапом зустрічі стали переговори про можливі шляхи співпраці між Посольством ФР Німеччина в Україні та ЖДУ імені Івана Франка. Як результат зустрічі, намічено основні напрямки співпраці та намічено перші кроки реалізації запланованого.

Насамкінець зустрічі Перший Секретар Посольства ФР Німеччина в Україні Дірк Лехельт пообіцяв ректору ЖДУ імені Івана Франка Петру Сауху посприяти в контактах із відповідними університетами та науково-дослідними центрами ФР Німеччина щодо обміну магістрантами та стажуваня науковців університету.

Житомирянка.info