Повідомлення
Цікавинки
Якими якостями повинна володіти дитячий одяг
10 ноября 2014, 20:54
Батьки часто прагнуть народити свою дитину, забуваючи про безпеку і гігієнічних вимогах до дитячого одягу.

В даний час, при величезному виборі товарів для дітей, зокрема одягу, легко розгубитися від достатку. Кожен батько бажає одягнути своє чадо в найошатніший і красиві речі, іноді забуваючи про безпеку і гігієнічних нормах, що стосуються дитячого одягу.

Так якими якостями повинна володіти дитячий одяг, яку не страшно надіти на малюка? Які матеріали підходять дитині, а яких варто уникати?

Дитячий одяг, будь це звичайна майка чи дитячі сорочки, в першу чергу, повинна бути практичною і зручною для дитини, а якщо вона відповідає вимогам гігієни, то захищатиме твоєї дитини від усіх шкідливих впливів навколишнього середовища. Одяг, який не відповідає гігієнічним вимогам, може пропускати сонячні промені, які можуть привести тепловому удару, продуватися сильними поривами вітру і пропускати вологу, приводячи до різних простудних захворювань. Але занадто герметична дитячий одяг, не пропускає повітря, одяг, який не дихає, зроблена з синтетичних матеріалів, також може принести шкоду твоїй дитині. Найбільш оптимальний варіант, в такому випадку, це одяг для малюків, зроблена з бавовняних тканин та інших натуральних матеріалів.

Ще одне правило гігієни для дитячого одягу - це чистота. Містити одяг дитини в чистоті - це основне завдання батьків, а також виховання в дитині почуття охайності. Одяг дитини повинна розміщуватися на окремій полиці в шафі або в окремій шафі, а верхній одяг перебувати окремо від дорослої - на вішалці в передпокої. Привчати дитину до підтримання чистоти свого одягу, акуратності і ощадливості - ось ще одна задача батьків щодо забезпечення безпеки дитини в плані гігієнічних умов і вимог.

Дитячий одяг та взуття повинна бути практичною і максимально зручною, не викликати відчуття дискомфорту. Говорячи про одяг для дітей, не можна не згадати і про дитячого взуття. Дитяче взуття - особливо важливий аспект для батьків. Вибираючи взуття для своєї дочки або сина, необхідно звертати увагу на якість, виробника і матеріал, з якого вона зроблена. У всі часи перевага віддавалася виробам з натуральних матеріалів. Для взуття - натуральна шкіра, м'яка, практична і довговічна, для одягу - шерсть, льон, бавовна. Дитячий одяг з вовни, що має більш пористу структуру, є більш теплою, ніж льняна. Для спекотних літніх днів відмінно підходить бавовна. Подібна одяг прекрасно вбирає вологу, що виділяється тілом, і при цьому дозволяє шкірі дихати.

Бавовняні речі відмінно відпираються і зберігають колір завдяки своїй структурі, яка забезпечує стійкість фарбників. З точки зору гігієнічних вимог, одяг із синтетичних тканин, яка може бути і дуже красива, невідповідний варіант для дитини. Вона не володіє достатньою вентиляцією і може викликати роздратування на шкірі дитини. Такий одяг слід одягати у виняткових випадках, але не постійно.

Дитячий одяг з натуральної вовни не дуже підходить для повсякденного носіння, так як при частих праннях втрачає красивий зовнішній вигляд. Для дітей добре підійдуть трикотажні речі, вони зручні, приємні до тіла і красиво виглядають і при дбайливої пранні довше зберігають вигляд.

Звичайно, не варто забувати і про модні тенденції, нових матеріалах і їх поєднаннях. Щоб витримати жорстку конкуренцію виробники дитячого одягу намагаються максимально наблизитися до гігієнічним вимогам в одязі, комбінуючи матеріали, поєднуючи кольори. Серед розмаїття моделей і комбінацій одягу для малюків і дітей старшого слід вибирати ту, яка підходить за всіма параметрами до саме вашій дитині. Вироби з натуральних тканин в дрібний малюнок універсальні і мають привабливий зовнішній вигляд. Вибір колірної гами також повинен відповідати кольору очей, волосся і відтінку шкіри. Приміром, для худеньких дівчаток прекрасно підійдуть пишні сукні та спіднички. Вибираючи одяг для дітей, не варто копіювати моделі і фасони дорослих, так як вони можуть абсолютно не підходити до фігури дитини і зіпсувати весь зовнішній вигляд.

Красиво одягати дитину і при цьому дотримуватися вимог гігієни стане не таким складним завданням, якщо враховувати нескладні правила. Чистота речей, зручність при носінні і гігроскопічність, тобто, здатність вбирати і випаровувати вологу, забезпечуючи хорошу вентиляцію - ось основні правила дотримання гігієнічних вимог до дитячого одягу. Адже безпека дитини - найважливіше для батьків.

Житомирянка