Повідомлення
Новини медицини
12 листопада — Всесвітній день боротьби з пневмонією
10 ноября 2016, 16:58
Пневмонія (древньо-грец. Πνευμονία від πνεύμων) – (запалення легень) – це поліетіологічне вогнищеве інфекційно-запальне захворювання легень із втягненням у патологічний процес респіраторних відділів і обов’язковою наявністю запальної ексудації всередині альвеол.
Пневмонія є одним з найбільш розповсюджених захворювань людини. У Європі на пневмонію у середньому хворіють 15 осіб на 1000 населення. В Україні, за даними академіка Ю. І. Фещенка, на пневмонію хворіють щороку від 40 до 50 тис. осіб. Загальні витрати на лікування хворих із пневмонією становлять понад 10 млрд. доларів США. Смертність від пневмонії зросла: при позалікарняних пневмоніях вона нині становить 5-15 % випадків, при госпітальних (нозокоміальних) – до 50 %.
В 2009 році Всесвітня організація охорони здоров'я спільно з ЮНІСЕФ оголосили «Глобальний план дій з профілактики пневмонії і боротьбі з нею». Мета цього плану – активізація боротьби з пневмонією за допомогою комбінованих заходів щодо захисту дітей, профілактики та лікування хвороби.
До речі, саме діти страждають від пневмонії в першу чергу. Це захворювання є головною причиною смертності неповнолітніх у всьому світі. Щорічно воно забирає життя 1,4 мільйона дітей у віці до п'яти років. Це більше, ніж СНІД, малярія і кір разом узяті.
За словами обласного позаштатного спеціаліста УОЗ облдержадміністрації з дитячої пульмонології, завідуючого педіатричним відділенням № 1 обласної дитячої клінічної лікарні Михайла Урсуленка, в Житомирській області у 2015 р. зареєстровано 2321 випадок пневмонії у дітей, що на 448 дітей менше, ніж у 2014 році. Показник захворюваності пневмонії становить 9,55 на 10 тис. дитячого населення (по Україні – 8,6).
В 2015 році померло 5 дітей з діагнозом пневмонія, з них 3 дитини першого року життя та 2 дитини старшого віку.
Втім, цю хворобу можна попередити за допомогою досить простих заходів, наприклад, імунізації, гігієни та гарного харчування. Тому особливо важливо періодично нагадувати світові про пневмонії і спонукати людей до дій, здатних зупинити хворобу: до поширення інформації, до взаємодії з органами влади, до пожертвувань на імунізацію. Саме цим активно і займаються добровольці у Всесвітній день боротьби з пневмонією.
А всі небайдужі можуть висловити їм солідарність, хоча б надівши... блакитні джинси. Цей одяг стала символом Всесвітнього дня боротьби з пневмонією.