Повідомлення
Новини медицини
Вчені з'ясували, що потрібно їсти на ніч, аби схуднути
19 февраля 2016, 13:21
Фахівці з Єврейського університету стверджують, що тим, хто хоче схуднути, необхідно забути про рекомендації дієтологів і їсти на вечерю спагетті, картоплю і булочки.

За словами дослідників, які проводили дослідження на кафедрі біохімії та харчування при факультеті сільського господарства Єврейського університету в Єрусалимі, їжа, багата вуглеводами, протягом наступного дня допоможе зберігати відчуття ситості. Крім того, подібний стиль харчування може зменшити ризик розвитку цукрового діабету і хвороб серця.

В експерименті брали участь 78 поліцейських. Добровольці протягом півроку дотримувалися спеціальної дієти. Учасники першої групи вживали на ніч продукти з високим вмістом вуглеводів, а добровольці з другої групи дотримувалися стандартних рекомендацій: не їсти вуглеводів перед сном.

В ході експерименту дослідники приділяли особливу увагу трьом гормонам: лептину, що регулює енергетичний обмін і переважній апетит; греліну, що відповідають за метаболічні функції, і адипонектину, гормону, зменшує ризик розвитку цукрового діабету.

Як показали результати дослідження, рівень лептину, зазвичай підвищується вночі, став підвищуватися днем, а рівень греліну, що відповідає за насичення, став, навпаки, підвищуватися в нічні години. Крім того, самі поліцейські, які дотримуються "ізраїльської дієти", зізнавалися, що вони перестали відчувати почуття голоду днем, і їм стало набагато простіше дотримуватися дієти.

Крім того, відзначають дослідники, у добровольців з першої групи було зафіксовано зниження ваги, зменшення об'єму талії, зниження вмісту жиру в тканинах. Крім того, за час дієти у них підвищився вміст у крові адипонектину, що призвело до зниження рівня цукру в крові.

Добровольці з першої групи за всіма показниками обійшли колег, які дотримувалися звичайної дієти.

Проаналізувавши результати, дослідники прийшли до висновку, що для успішної боротьби із зайвою вагою і діабетом необхідно скласти дієту таким чином, щоб денна норма вуглеводів споживалася під час вечірньої трапези.

Раніше вчені з Єврейського університету в Єрусалимі заявили, що можна схуднути, не виключаючи зі свого раціону жирну їжу.

Житомирянка