Повідомлення
Новини медицини
Як ожиріння в дитячому віці збільшує ризик інсульту
10 февраля 2016, 16:47
Дитяче ожиріння може стати причиною розвитку серйозних серцево-судинних захворювань в зрілості, впевнені вчені з Оксфордського університету.

Дослідники показали, що діти і підлітки, які страждають на ожиріння, мають кілька факторів ризику розвитку серйозних захворювань: підвищений кров'яний тиск, зростаючий рівень холестерину і цукру в крові, потовщення серцевого м'яза.

Вчені попереджають, що якщо ці фактори ризику отримають свій розвиток в дорослому віці, це може на 30-40% збільшити ризик майбутніх інсультів або серцево-судинних хвороб в порівнянні з однолітками, що мають нормальну вагу.

В ході дослідження вчені проаналізували результати 63 наукових робіт, що включають дані про 49,22 тисячі здорових дітей у віці від 5 до 15 років. У дослідженні використовувалися тільки дані по високорозвиненим країнам і враховувалися роботи, розпочаті після 1990 року і опубліковані в 2000-2011 роках.

У дослідженнях враховувався вага і один з найбільш відомих факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань: високий тиск або рівень холестерину і глюкози в крові. Зайвою вагою вважався показник індексу маси тіла між 25 і 30, а ожирінням показники вище 30.

У порівнянні зі своїми однолітками, що мають нормальну вагу, діти з ожирінням мали значні відхилення в рівнях холестерину, глюкози в крові і в показниках кров'яного тиску. Діти з деяким надлишком ваги також мали ці відхилення, але вони були менш виражені. Рівні інсуліну і інсулінозалежних (відомі маркери для визначення діабету) були також вище у дітей з ожирінням.

Діти, які страждають на ожиріння, також мали суттєве збільшення лівого серцевого шлуночка (потовщення серцевого м'яза) в порівнянні з іншими дітьми, навіть з поправкою на зростання.

Автори відзначають, що точний вік, в якому починаються зміни у здоров'ї дітей, важливий для уточнення серцево-судинних ризиків у майбутньому.

Раніше вчені виявили, що куріння вагітної жінки пов'язане з високим ризиком набору зайвої ваги її дитиною в підлітковому віці.

Житомирянка