Повідомлення
Новини медицини
Чому після щільного обіду каву пити шкідливо для здоров'я
02 октября 2015, 08:21
Вживання жирної їжі різко повишаает рівень цукру в крові, а кава збільшує цей показник удвічі.

Жирна їжа швидкого приготування шкідлива для здоров'я. Але якщо після вживання гамбургерів і картоплі фрі ти п'єш каву, негативний ефект ще більше посилюється, впевнені канадські вчені.

Навіть у здорової людини рівень цукру в крові різко підскакує після того, як він почастувався жирною їжею, а якщо він запив свій обід кави, рівень цукру підвищується в два рази більше: приблизно такі показники рівня цукру в крові можна спостерігати у людей з підвищеним ризиком розвитку діабету.

Результати дослідження говорять про те, що насичені жири заважають організму нормально засвоювати глюкозу з крові, причому напої з кофеїном ще сильніше погіршують цей ефект. Якщо у людини рівень цукру в крові підвищується занадто часто, це починає позначатися на роботі всього організму, - пояснюють учені.

Експерименти показали, що жирний обід підвищує рівень цукру в крові здорової людини на 32%. У волонтерів, які протягом п'яти годин після прийому жирної їжі пили дві чашки кави, цей показник збільшувався на 65%. Це означає, що жирна їжа впливає на роботу організму протягом декількох годин.

Ми вважаємо, що жир і кофеїн порушують комунікацію між шлунком і підшлунковою залозою, і тому рівень цукру в крові після їжі знижується набагато повільніше, ніж необхідно, - пояснюють учені. Результати їх роботи будуть особливо корисні для людей з підвищеним ризиком розвитку діабету, яким настійно рекомендують знизити споживання кави, жирного м'яса, виробів з переробленого м'яса і шкідливої для здоров'я їжі швидкого приготування.

Житомирянка