Повідомлення
Новини медицини
Як схуднути за допомогою води?
09 сентября 2015, 21:46
Це зовсім не означає, що на шляху до бажаним параметрами в попутники варто взяти виключно воду. Тоді процес перетвориться не на схуднення, а в виснаження. Мова про маленькі хитрощі споживання води, завдяки яким можна підвищити ефективність дієти.

Світлі уми дієтології давно усвідомили роль рідкої субстанції для красивої фігури. Те, що саме вода допоможе відкоригувати силует, не викликало сумнівів, тільки от невдача: фахівці довго не могли визначитися, скільки її для цього необхідно.

Мало? У середині ХХ століття стало відомо, що в процесі метаболізму жири розпадаються на воду. Після цього власницям пишних форм було рекомендовано випивати за добу не більше 1 л води. Так організм повинен був мобілізуватися і добувати необхідну йому вологу з жирових клітин. І водного дефіциту, як передбачалося, не буде, і зайвої ваги теж.

Але пріверженіца "водного целібату" незабаром ставали смутними, фізично слабкими, апатичними - ознаки зневоднення були наявними. Більше того, вони активно набирали вагу!

Нестача води сповільнює обмінні процеси (у тому числі і виведення токсинів, що сприяють появі неприємних складочок на талії) - при такому внутрішньому хаосі набрати вагу простіше, ніж позбутися від нього.

Багато? Майже одночасно з "забороною на воду" (а саме в 1945 році) американські фахівці запропонували свою формулу ідеального самопочуття та зовнішнього вигляду: не менше 8 склянок води в день (тобто стартувати потрібно від 1, 6 л).

Але й тут дієтологів чекав сюрприз: запропонована норма не мала жодних медичних доказів, тим більше - універсальності для всіх, адже стало очевидним, що багато залежить від віку, способу життя, раціону і фізичної активності людини. Що і підтвердив British Medical Journal, що опублікував в 2007 році 7 найпопулярніших медичних міфів. Серед них виявилося і думка про 8 склянках води на день.

Сьогодні можна визначити добову норму води і грамотно розподілити її. Тобто пити виключно з користю для фігури:

Вода повинна бути якісною. Ми є те, що не тільки їмо, але і п'ємо. Тому краще віддавати перевагу бутильованої питної воді від серйозного виробника.

Ранок краще починати зі склянки води (кімнатної температури) натще - це налаштує роботу клітин організму на очищення від токсинів, і вода ж їх виведе.

Не плутати голод і спрагу. Якщо несподівано прокинеться голод, спробуйте випити склянку води, адже центри, відповідальні за два ці почуття, в мозку знаходяться поруч. І сплутати подаються сигнали дуже просто. Якщо ж через 10-15 хвилин апетит з'являється знову, значить, пора дійсно щось з'їсти.

Не варто їжу тут же запивати водою, це розбавить шлунковий сік і погіршить травлення. Це ніяк не сприяє правильному обміну речовин і, відповідно, стрункому стану. До того ж вода займає певний обсяг і розтягує шлунок. Не виключено, що незабаром для насичення вам знадобиться порція їжі побільше.

Житомирянка