Повідомлення
Новини медицини
Чому більшість ліків, які виписують, марні
22 августа 2015, 22:24
П'ять із шести видів ліків, які найбільш часто прописують лікарі, практично марні. Вони не роблять ніякого позитивного впливу на здоров'я пацієнта.

Критики фарміндустрії стверджують, що від більшості сучасних ліків широкого споживання немає ніякого толку. Думка експертів таке: фармацевтичні компанії витрачають астрономічні суми на медиків. У свою чергу, лікарі виписують своїм пацієнтам препарати, які, в кращому випадку, взагалі не ефективні. Але часом ситуація ускладнюється наявністю у цих ліків серйозних побічних ефектів.

Як стверджує соціолог Дональд Лайт з університету медицини штату Нью-Джерсі, дані незалежних експертів неупереджено свідчать про марність багатьох лікарських препаратів. Іноді вони покращують стан, але тільки завдяки ефекту плацебо. Але одночасно з цим зростає кількість випадків погіршення здоров'я через прийом таких ліків. Зустрічаються також випадки з летальним результатом.
 
За словами Лайта, скарги пацієнтів на зворотний ефект ліків часто ігноруються лікарями. І це не дивно, якщо взяти до уваги зацікавленість медиків у продажу певних ліків. Що стосується фармацевтичних компаній, вони з тих же міркувань приховують інформацію про побічні ефекти і перебільшують дані про користь препаратів.

Житомирянка