Повідомлення
Новини медицини
Оливкова олія - діє як еліксир молодості
08 мая 2015, 16:31
Довгий час існувала думка, що оливкова олія холодного віджиму корисно для здоров'я, але в чому полягає його користь? Тепер дослідники відповіли на це питання.

Результати тестів показали, що фенольні сполуки оливкової олії холодного віджиму впливають на гени, що беруть участь в запальних процесах організму. У порівнянні з іншими маслами, які містять меншу кількість таких сполук, оливкова олія знімає запальні процеси, сповільнює старіння і розріджує кров.

У тестах взяли участь 20 осіб, які страждали різного роду захворюваннями шлунково-кишкового тракту. До щоденного сніданку протягом 6 тижнів вони додавали невелику кількість оливкової олії. Один з сніданків містив оливкова олія з великою кількістю фенольних компонентів, а інший був з низьким рівнем їх змісту.

Потім учені на генному рівні порівняли показники. Виявилося, що оливкова олія холодного віджиму нейтралізує дію генів, які беруть участь у запальних процесах і призводять до розвитку ожиріння, діабету і серцево-судинним захворюванням.

Саме тому люди, які дотримуються середземноморської дієти, заснованої на приготуванні страв на оливковій олії, не страждають подібними захворюваннями.

Житомирянка