Повідомлення
Новини медицини
Вода та спорт: Як правильно вживати
Вода та спорт: Як правильно вживати
25 апреля 2015, 10:36
Роль води в спорті

Потреба у воді необхідна для всіх метаболічних процесів, включаючи синтез білка. І найголовніше, чим ви можете допомогти своєму організму, якщо тренуєтеся інтенсивно, - це споживати багато води.

1. Ви не отримуєте воду в достатній кількості
Газована вода, кава та інші напої, що містять кофеїн не вважаються. Хоча це і є рідини, фактично, кофеїн в обох напоях здатний підвищувати втрату рідини шляхом посилення діурезу (утворення і виділення сечі організмом, зокрема нирками). Коли це відбувається, організм починає запасати воду.

Звичайний здоровий глузд підказує нам, що 6-8 склянок води - кількість, достатня протягом усього дня. Якщо ж ви інтенсивно тренуєтеся, вам потрібно більше рідини. У цьому випадку необхідно за середніми підрахунками полгаллона-галон (1 галон - це приблизно 3,8 літра) в день, залежно від рівня вашої фізичної підготовки.

2. Вода очищає організм від токсинів
Вода вимиває з людського організму токсини та інші кінцеві продукти обміну речовин. Вода особливо важлива, якщо ви дотримуєтеся дієти з високим вмістом білка. Це допомагає виводити надлишок азоту, сечовину (токсична речовина - карбамід) і кетони. Якщо ви поглинаєте багато їжі, щоб набрати вагу, то вам слід приймати більше води. Цим ви допоможете вашим ниркам краще виконати свою нелегку роботу.

3. Вода допомагає метаболизировать жир в організмі

При недостатній кількості води, нирки не в змозі працювати належним чином. Коли таке трапляється, велика кількість споживаного вами надходить у вашу печінку. Печінка перетворює накопичений жир в енергію. Але коли печінка виконує роботу нирок, вона спалює досить мало жиру. А крім усього іншого, вода ще знижує відчуття голоду.

4. Вода знижує утримання вологи
Наперекір поширеній думці, вживання води може дійсно допомогти вам позбавитися від зайвого "водного" ваги. Коли води надходить мало, організм бачить нестачу і починає накопичувати воду. Ця вода зберігається в позаклітинних областях. Іншими словами, ваша шкіра, наповнена підшкірної водою, виглядає млявою і набряклі.

5. Вода завжди підтримує вас у формі
Мала кількість води, і ваш організм забирає її у інших органів, таких як товстий кишечник. Коли таке відбувається, у вас трапляється запор. До того ж, вода дозволяє вам краще перетравлювати їжу. Це особливо важливо, коли ви споживаєте більше 4 000 - 4500 калорій на добу.

6. Вода допомагає тим, хто вживає занадто багато солі
Якщо затримка води для вас - переслідує проблема, то, можливо, в дієті присутня занадто багато солі. Чим більше солі, тому більше організм намагається затримати води в організмі (щоб знизити концентрацію). Або зменшите кількість прийнятої солі, або збільште кількість споживаної води.

7. Вода допомагає добавкам працювати з оптимальною віддачею
Добавки, такі як креатин, працюють не на повну потужність, оскільки вони затримують воду в клітинах м'язів, внаслідок чого створюються умови для збільшення синтезу білка, необхідного для росту м'язів. Щоб процеси відбувалися на належному рівні, вам необхідно багато води. До того ж, якщо ви дуже інтенсивно тренуєтеся, вам потрібні ще й основні мега вітаміни. Багато вітаміни водорозчинні, і саме вода розкриває їх потенціал.

Житомирянка