Повідомлення
Новини медицини
У Житомирській обласній клінічній лікарні презентовано сучасне лікувальне обладнання
07 ноября 2013, 09:41
Голова обласної ради Йосип Запаловський 6 листопада побував в обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського – у Центрі мікрохірургії ока та урологічному відділенні консультативно-діагностичної поліклініки, де було презентовано новітнє лікувальне обладнання.

У стаціонарі Центру мікрохірургії ока голова обласної ради ознайомився з роботою нового високотехнологічного медичного апарату – факоемульсифікатора, який дасть можливість новим методом і безкоштовно для пацієнтів - членів «Лікарняної каси» виконувати складні операції на оці та відповідно швидше й ефективніше повертати людям втрачений зір, поспілкувався з пацієнтами стаціонару.

Новий прилад виробництва відомої фірми «Алкон» (США) вартістю 732, 4 тис. грн. придбано та змонтовано за кошти обласного бюджету. Відповідне рішення ухвалено на одній із останніх сесій обласної ради. Лікарі-офтальмологи Центру мікрохірургії ока у короткий термін опанували інноваційну систему лікування зору, і сьогодні за допомогою нового обладнання вдалося успішно прооперувати більше 100 пацієнтів, більшість із яких – люди старшого віку.

У Житомирській обласній клінічній лікарні презентовано сучасне лікувальне обладнання


Йосип Запаловський також взяв участь у відкритті кабінету екстракорпоральної ударно-хвильової дистанційної літотрипсії (подрібнення камінців у нирках) із денним урологічним стаціонаром на базі консультативно-діагностичної поліклініки. Новий метод за допомогою сучасного медичного апарату від відомої німецької фірми «Dornier» дозволить лікувати хворих із проблемами функціонування видільної системи якісніше, безпечніше та із значно меншими затратами. Передбачено також, що пацієнти після сеансу літотрипсії матимуть змогу відпочити у денному стаціонарі під наглядом кваліфікованих лікарів. В області – це перший апарат такого типу, який встановлено в державному медичному закладі. Раніше, щоб виконати складну процедуру подрібнення камінців у нирках, пацієнти зверталися у приватні структури. Начальник департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас повідомив, що сьогодні метод дистанційної літотрипсії вважається найновішим у світі, і ним послуговується більшість пацієнтів урологічного профілю. Лікувальний апарат придбано за кошти благодійної організації «Лікарняна каса». З належним фінансуванням (20 млн. грн.) з обласного бюджету фінансується обласна програма надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю.

«Мені приємно, що сьогодні потужна і дорога медична апаратура, яка дає можливість лікувати людей за найновітнішими технологіями, стала доступною для жителів області. І в цьому є велика заслуга головного лікаря обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського Михайла Борщівського, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації і депутатського корпусу обласної ради, який визначив галузь охорони здоров’я однією із пріоритетних щодо фінансування з обласного бюджету», - зауважив після ознайомлення з новими лікувальними можливостями обласного медичного закладу голова обласної ради Йосип Запаловський. Він висловив упевненість, що надалі обласна рада спільно з облдержадміністрацією на виконання соціальних ініціатив Президента України докладатиме всіх зусиль для того, щоб рівень надання найсучасніших медичних послуг зростав, і щоб вони були доступними як для жителів обласного центру, так і для людей із найвіддаленішої сільської глибинки.

На презентації нового медичного обладнання побував заступник голови обласної державної адміністрації Ярослав Долгих. Він, зокрема, зазначив, що створення належних умов доступу до якісних медичних послуг для населення області, а, особливо, для соціально вразливих його категорій, є і залишається пріоритетом в роботі органів виконавчої влади. «Ми розглядатимемо всі можливості для того, щоб жодна людина, яка потребує відповідної медичної допомоги, не залишилися поза увагою суспільства», - наголосив заступник голови облдержадміністрації.

У Житомирській обласній клінічній лікарні презентовано сучасне лікувальне обладнання


Довідкова інформація. В області 10,8 тис. людей, які страждають на катаракту ока. Передусім це люди літнього віку. Новий метод відновлення зору за допомогою сучасного приладу допоможе ввести в порожнину ока гнучкий кришталик, який вже за декілька днів без ускладнень на загальний стан здоров’я допоможе краще бачити

В області – майже 6 тисяч людей, які мають проблеми із функціонуванням видільної системи. Нове обладнання передбачає лікування хворих більш ефективним та безболісним методом.


Прес-служба обласної ради.

Житомирянка