Повідомлення
Хвороби
Інфаркт: симптоми, коли треба телефонувати 103
04 декабря 2017, 16:22
Серцево-судинні захворювання забирають безліч життів, як молодих, так і літніх людей - в Україні це 1167 життів щодня. Тому абсолютно кожен має бути пильним щодо власного серця, у разі проблеми звертатися до лікаря. Взимку, через холод та перепади тиску, збільшується ризик інфаркту міокарда. Дзвоніть 103, якщо побачите в себе або в людині поруч симптоми, показані на інфографіці. Чим швидше людина отримає допомогу після серцевого нападу, тим більше шансів матиме, щоби вижити та повернутися до звичайного для себе життя.

Після приїзду бригади екстреної допомоги, лікарі за ЕКГ підтверджуватимуть симптоми гострого інфаркту міокарда. Якщо діагноз підтвердиться, пацієнта мають доставити до медичного закладу, який надасть необхідну допомогу. Стентування у цей період буде найбільш ефективним, а сама процедура, включно зі стентом, - безоплатною. Стенти, які закупила держава для цих випадків, розвезені до медичних закладів країни.

«Ми прагнемо, щоби кожного, чий діагноз підтвердиться, можна було доставити до медзакладу та надати допомогу протягом двох годин. За Урядовою ініціативою у регіонах України розбудовується мережа кардіоцентрів (реперфузійних центрів). Вони працюватимуть 24/7 та надаватимуть пацієнтам безоплатну, швидку та якісну допомогу при гострому інфаркті міокарда», - зазначає в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.