Повідомлення
Дієти
Солодке - пустощі чи необхідність
Солодке - пустощі чи необхідність
24 мая 2015, 20:51
Вуглеводи найчастіше розглядаються як найлютіші вороги людського організму. Багато дієтологів намагаються уникати їх у своїх дієтах, а деякі компанії, виробники пива, навіть вказують їх кількісний вміст на пляшках.

Але реальність така - вуглеводи необхідні нашому організму, а особливо мозку, для нормальної життєдіяльності. Наші м'язові тканини можуть накопичувати енергію у вигляді жирових відкладень, а потім використовувати її при необхідності, коли в організм не надходять поживні речовини. Але мозок не може так робити, він цілком залежить від регулярного надходження в організм вуглеводів.

Вуглеводи поділяються на прості і складні. Прості вуглеводи швидше засвоюються організмом і надходять у кров. Серед них ми можемо назвати цукор і продукт його розпаду - глюкозу, прості вуглеводи містяться в молоці, меді, фруктах, патоці, кленовому сиропі.

Прості вуглеводи забезпечують швидкий енергетичний підйом, за яким, однак, слід такий же швидкий спад, якщо рівень цукру в крові дуже високий на думку вашого організму. Причина спаду в інсуліні, гормоні, який видаляє надлишки цукру з крові. Через різке надходження великої кількості вуглеводів в кров наш організм починає швидко реагувати, виробляючи інсулін. Однак, вплив інсуліну на організм не обмежується видаленням надлишку цукру. Інсулін сприяє накопиченню енергії в організмі у вигляді жирових відкладень і перешкоджає спалюванню жирів. Він також відповідальний за виникнення у людини відчуттів сонливості і млявості, після того як вміст цукру в крові знижується. Вчені також отримують все нові й нові підтвердження того, що інсулін сприяє різним зміни, що відбуваються з артеріями, тим самим, створюючи сприятливі умови для виникнення серцево-судинних захворювань. Таким чином, різке збільшення цукру в крові допоможе вам підготуватися до іспиту і збереже гостроту мислення, якщо ви працюєте допізна. Але різкі збільшення і спади кількості цукру в крові також збільшують ризик виникнення діабету 2 типу, який асоціюється з депресією і зниженням швидкості мислення в літньому віці.

Перейдемо до складних вуглеводів, яких ви не повинні уникати, якої б дієти ви не дотримувалися. Більшість складних вуглеводів ми отримуємо, вживаючи в їжу зернові, овочі, фрукти, бобові і картоплю. Ці продукти засвоюються організмом більш плавно, що забезпечує постійний рівень надходження цукру в кров. Ці продукти також багаті різними волокнами, вітамінами і мінералами, що також свідчить на їхню користь у порівнянні з цукерками.

Пам'ятайте також, що клітини головного мозку ніколи не залишаються без роботи, навіть коли ви спите. Тому харчування їм необхідно постійно. Нейрони знаходяться в процесі постійного оновлення, перебудови, взаємодії з іншими нейронами. Клітинам мозку необхідно в 2 рази більше харчування в порівнянні з іншими клітинами нашого організму. Мозок споживає 10% від усієї енергії організму. Зменшуючи безконтрольний прийом простих вуглеводів (в першу чергу цукру, звичайно) і віддаючи перевагу складним, ви полегшите своєму організму життя і дасте йому шанс довше залишатися здоровим.

Житомирянка