Повідомлення
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ь  Ю  Я  
Досьє
Кужель Олександра Володимирівна
Кужель Олександра Володимирівна
27 июня 2012, 21:05
Народилася 4 липня 1953 року в місті Костянтинівка, що на Донеччині.

В 1975 році закінчила Дніпропетровський металургійний інститут за фахом інженер-металург. Працювала інженером, молодшим науковим співробітником кафедри економіки промисловості Запорізького індустріального інституту.

В 1983 році здобула другу вищу освіту. З 1990 по 1993 роки працювала головним бухгалтером акціонерного центру “Восток”.

З 1993 по 1994 роки була головою правління, генеральним директором спільного українсько-канадського підприємства “Незалежність”.

У 1994 році обрана депутатом Верховної Ради України та заступником голови парламентської комісії з питань економічної політики та управління народним господарством.

Указом Президента України 23 квітня 1998 року призначена головою Державного комітету України з питань розвитку підприємництва.

В січні 2000 року призначена головою Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

У 2003 - 2004 роках була радником голови Національного банку України, заступником голови Політвиконкому партії “Трудова Україна.

З березня 2007 по грудень 2007 обіймала посаду заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва України.

21 січня 2009 року призначена на посаду Голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва.

З квітня 2010 року – заступник Голови полтичної партії «Сильна Україна», член Національного бюро партії.

З листопада 2010 року - депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим

14 жовтня 2011 року на з’їзді партії «Сильна Україна» склала з себе повноваження заступника Голови партії , висловлюючи незгоду із проголошеним лідером Сергієм Тігіпком курсом на злиття із партією влади.

Сьогодні займається розбудовою громадянського суспільства в Україні. Координатор громадської організації «Громадянський опір» Кандидат економічних наук.

Особливий професійний внесок Олександри Кужель у справу розвитку вільного підприємництва в нашій країні, утвердження приватної ініціативи та економічної свободи, соціально-економічного й духовного відродження українського суспільства відзначений нагородами й почесними званнями.

Удостоєна відзнаки “Заслужений економіст України”, орденів Княгині Ольги ІІІ ступеня, Нестора Літописця, Святої Великомучениці Варвари, “Святої Софії” Української православної церкви. В січні 2005 року благодійний фонд Української Православної церкви нагородив Олександру Кужель орденом Святого Великомученика Георгія Побідоносця. Global Business Summit визнав Олександра Кужель у 1999 році визнав Вusiness Women’s Network


Ескіз до професійного портрета:
Володіє як економічною теорією ринкових відносин і вільного підприємництва, так і практикою й знанням того, наскільки і в яких саме формах можливо класичні зразки теорії й практики адаптувати до теперішніх суспільно-політичних й соціально-культурних умов України. Свої фахові навички Олександра Кужель здобуває на практиці, в щоденному зіткненні з реальними проблемами, живий вузол причин яких неможливо теоретично інтерпретувати і відшукати справжні, адекватні способи його розв’язання. “Практика – критерій істини”, завжди переконується Олександра Кужель, залишаючись відкритою до життя і конкретної людини, яка є для неї центром і метою її діяльності як політика-реформатора, управлінця, лідера й особистості.

За роки своєї діяльності – науковцем, підприємцем, аудитором, законодавцем-народним депутатом Верховної Ради, заступником голови парламентської комісії з питань промисловості та управління народним господарством, врешті-решт, головою Держпідприємництва – Олександра Кужель вивчила процес, реальні й перспективні механізми законотворення, шляхи й способи його удосконалення. Вона зуміла сформувати ідеологію лобіювання інтересів малого й середнього бізнесу, розпочати її практичне втілення на найвищому державному рівні. Ця жінка мимоволі стала виразником гуманістичної їдеї найвищої цінності людини, її знань, умінь та ініціатив, які в загальному суспільному вимірі породжують гіганську силу, яка в світовій історії постійно доводить свою здатність творити “економічне диво”, підіймати з руїн цілі країни й економічні системи, знаходити вихід з того стану, який багатьом економістам-теоретикам здавався безвихідним.

За час діяльності на посаді керівника вищого органу державної виконавчої влади Олександра Кужель накопичила й значний управлінський досвід. І не лише стала творцем прогресивної, живої й неординарної практики людини-влади, а й створила інструменти вдосконалення системи державного управління у сфері підприємництва, налагодження соціального партнерства та рівноправного співробітництва між державою та бізнесом. Грунтовно вивчивши весь вузол проблем розвитку малого й середнього бізнесу, вона стала законодавцем неординарних шляхів його розв’язання.

Професійний внесок Олександри Кужель важко вимірювати лише соціально-економічними критеріями. В кінцевому підсумку, він тотожний відродженню втрачених і створенню нових можливостей людського розвитку, становленню вільної, ініціативної й мислячої Особистості як головного суспільного скарбу.

Житомирянка.інфо